Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


TWORZYMY PRZYJAZNE ŚRODOWISKI CD.

10 czerwca 2011, autor: Sekretariat

pod drzewkiem.JPG na trawie.JPG

Prawie dwa lata temu naszą firmę opanowały sympatyczne skrzaty, Na stałe mieszkają w firmie, ale niekiedy wychodzą poleniuchować na zieloną trawkę.

Okazuje się, że także inne zwierzątka upodobały sobie naszą zieleń. Adam zaczaił się na i zrobił fantastyczne fotki. Oto jedna z nich.

A na tej fotce nasz znajomy szarak z 2008 roku. Wtedy zdjęcie zrobił Grzegorz. A może to jego potomstwo? Na pewno tak. Chociaż fizjologiczna długość życia zająca to nawet 13 lat, jednak średnio zwierzęta te dożywają do 5 lat z powodu drapieżników (lisy, psy, koty, myszołowy, jastrzębie gołębiarze, błotniaki, kruki). My mamy na naszym terenie sporo mew i gołębi. Nie są to z pewnością drapieżniki.
Zające są w stu procentach roślinożerne. Piją wodę ze zbiorników sporadycznie, najczęściej wystarcza im rosa z roślin, którymi się żywią. Wiosną i latem żywią się niewielkimi nadziemnymi częściami roślin, jesienią mogą zjadać korzonki lub inne podziemne części roślin. W zimie obgryzają gałązki drzew i krzewów, wczesną wiosną zjadają młode pędy. No to znamy przyczynę schnięcia drzew i krzewów. Nie można zwalać tylko na zimę i przymrozki. Zające szaraki nie kopią nor. Śpią w nieckach wyciśniętych podczas leżenia, które nazywa się kotlinkami. Odżywiają się zarówno w dzień, jak i w nocy.
Przez te nocne łowy, Unia zadręcza Zbyszka nieustannymi alarmami. Brzęczący w nocy telefon z pewnością nie należy do przyjemności. No ale „Tworzenie przyjaznego środowiska” wymaga wyrzeczeń.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij