EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


SPŁYW PIŁAWĄ

05 lipca 2009, autor: Łukasz Ziomek

2009.07.03 spływ Pilawą 082.jpg 2009.07.03 spływ Pilawą JAZ.jpg

Tegoroczny spływ Piławą w rejonie Zalewów Nadarzyckich na pewno należał do udanych. Pogoda tym razem nie spłatała nam figla. Słońce przygrzewało.

Spędziliśmy aktywnie kilku godzin na świeżym powietrzu i w bliskim kontakcie z przyrodą. Rzeka Piława jest czysta a otaczające ją tereny atrakcyjne.

Początkowo nurt nie nastręczał żadnych problemów, był niezbyt szybki, prawie bez przeszkód, nie licząc stosunkowo łatwych do pokonania przewężeń pod mostami (w tym jeden niziutki, drewniany) i groblami. Trzeba jednak było być czujnym, ponieważ natrafiliśmy na groźniejszą niespodziankę, niezabezpieczony jaz z kilkumetrowym wodospadem. Tylko w tym jednym miejscu musieliśmy przenosić kajaki wzdłuż brzegu.

Jednak najciekawszy odcinek to rezerwat obejmujący Rozlewiska Nadarzycie, gdzie spływ urozmaicały nam liczne przeszkody ze zwalonych drzew. Część dała się pokonać bez wysiadania z kajaka, niektóre zaś wymagały przeciągania go przez zator stojąc w wodzie lub balansując na zatopionych pniach. Na finiszu w Bornym Sulinowie, na terenie baru „PRL” czekała na nas zupa gulaszowa i pieczone prosie z kaszą gryczaną. Pycha!

Ponadto został rozegrany turniej siatkówki plażowej o puchar przewodniczącego SITWiM. Z pośród czterech drużyn, nasza EkoWodrolowa okazała się najlepsza.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij