Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Listopad to taki „inny” miesiąc w roku

10 listopada 2008, autor: Łukasz Ziomek

Jesień na Górze Chełmskiej

Dzisiaj - 10 listopada 2008r. W firmie jest parę osób w Pracowni i Leszek w Hurtowni. CISZA, idealne warunki. Telefony nie dzwonią. Radio cichutko gra. Jest tak inaczej. Nienormalnie. Zapatrzyłem się chwilę na las... w moim pokoju.

Listopad to taki „inny” miesiąc w roku. Jednocześnie mamy Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy sobie jak bardzo brak nam tych, co "pouciekali" w miejsca bez powrotu. Przypominamy sobie o dziejach tych ludzi, często zwyczajnych, ale jakże kochanych i często niedocenionych za życia.

Mamy też 11 listopada - 90 rocznicę odzyskania niepodległości. Czy pamiętamy historię, co się stało przed, po i w dniu 11 listopada 1918 roku? Jak i z czym kojarzy nam się demokracja?

Ludzie, z którymi trzymamy się razem, nasi przyjaciele potrafią nas czasami bardzo zaskoczyć. Zaskoczyć – pozytywnie. Okazało się, że np. nasza koleżanka, pod wpływem niezbadanych (chyba dla niej też) impulsów tworzy cudowne wiersze. Pozwolę sobie (za jej zgodą) zacytować ten, który kojarzy się z 11 listopada.

Demokracja

Gdy już w gruzach leżą

honor i uczciwość,

gdy już obca ludziom

dobroć i życzliwość,

gdy zdewaluował

czas autorytety,

gdy bezkarnym czynią

w krąg imunitety!

Dziwne się przyjęło,

z zimną kalkulacją

SWOBODĘ OBYCZAJÓW

nazwać demokracją.

(-)Tomajka

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij