Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


KARTKA Z KALENDARZA EKOWODROLU - CZERWIEC

01 czerwca 2017, autor: Sekretariat

EKOWODROL Koszalin, kalendarz 2017, czerwiec. Koszaliński browar - założony w 1868 r. Dziś produkuje 650 000 hektolitrów piwa Brok. W tym samym kompleksie znajduje się minibrowar restauracyjny „Kowal”.

CZERWIEC - to szósty miesiąc, który ma 30 dni. Jego nazwa wywodzi się od koloru czerwonego. Dawniej czerwony barwnik do tkanin wyrabiano z owada czerwca, który był zbierany właśnie w tym miesiącu. 21 czerwca następuje letnie przesilenie Słońca. Wtedy w Polsce dzień trwa najdłużej, natomiast noc jest najkrótsza. W czerwcu kończy się wiosna, a zaczyna się lato.

POLSKIE PRZYSŁOWIA LUDOWE NA CZERWIEC • W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze. • Czerwiec na maju zwykle się wzoruje, jego pluchy, pogody, często naśladuje. • Gdy czerwiec chłodem i wodą szafuje, to zwykle rok cały popsuje. • Czerwiec temu się zieleni, kto do pracy się nie leni.

Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

http://ekowodrol.pl/o-nas/firmowe-kalendarze.html

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij