Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Dzień Kobiet, czyli rajstopy, goździki i cała reszta

09 marca 2012, autor: Sekretariat

909[1].jpg plakat_8marca.jpg

Panowie nas zaskoczyli. Zorganizowali Dzień Kobiet z czasów PRL-u. Okazało się , że większość pań zna ten fakt tylko z opowiadań. Dla nich to relikt czasów przeszłych kojarzący się z goździkiem i rajstopami.

Tak też było. Każda z pań dostała goździk i rajstopy.

W czasach PRL-u , w zakładach pracy czy szkołach 8 marca był obchodzony obowiązkowo. Była to okazja do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa. Dzień ten, podobnie jak inne uroczystości istniał po to, aby obywatele nie zapomnieli o "przywiązaniu do Państwa Ludowego, miłości do wielkich idei pokoju i socjalizmu". Świadczyły o tym chociażby tytuły ówczesnych artykułów: "Kobiety w szeregach ORMO podejmują zobowiązania dla uczczenia swego święta", "Tysiące kobiet stają w szeregach przodowników pracy", "Kobiety uczczą swoje święto wzmożonym współzawodnictwem pracy".

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij