EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


CO Z TĄ WIOSNĄ?

16 marca 2010, autor: Sekretariat

Przyszła wiosna.

Kiedy wreszcie zanucimy za „Skaldami”:

Wiosna – cieplejszy wieje wiatr, Wiosna – znów nam ubyło lat, Wiosna – wiosna w koło, rozkwitły bzy. Śpiewa – skowronek nad nami, Drzewa – strzeliły pąkami, Wszystko – kwitnie w koło, i ja, i Ty...

Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej to 21 marca. Wiosna astronomiczna zaczyna się w momencie, gdy Słońce "przekracza" równik. W 2010 roku wiosna astronomiczna zaczyna się 20 marca o godzinie 18:32 czasu polskiego. Jednak 2 dni wcześniej - 18 marca nastąpi zrównanie długości dnia i nocy. Od tego momentu każdy dzień będzie dłuższy od nocy.

A gdy już przyjdzie to zanucimy za Grechutą „wiosna, wiosna, ach to ty”.

Oznaki wiosny…

W miejscach zasłoniętych od wiatru i pozbawionych śniegu, pojawiają się pierwsze żonkile i tulipany. Leszczyny zaczynają zakwitać, widać na nich charakterystyczne zwisające kotki. No i wierzby, bazie są w wielu miejscach.

Gdy dzień się wydłuża, ludzie stają się bardziej życzliwi.

Wiosną „facetom” oczy zaczynają od razu biegać dookoła, gdy tylko dziewczyny zaczynają ściągać szaliki. Mam wrażenie, że oni szybciej od nas wiosnę czują.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij