Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:
Spawanie orbitalne

Oferujemy usługę spawania orbitalnego do rur cienko- i grubościennych do wykonania różnego rodzaju konstrukcji rurowych, rurociągów przesyłowych gazu, sieci wodnych, ciągach technologicznych na oczyszczalniach ścieków i stacjach uzdatniania wody oraz sieciach cieplnych. Spawanie orbitalne jest procesem zautomatyzowanym, prowadzonym z użyciem specjalnych głowic przesuwających się najczęściej na taśmie mocowanej na rurze lub listwie zębatej, których mikroprocesorowy, w pełni programowalny układ sterowania zapewnia dokładną regulację parametrów spawania w zależności od pozycji spawania. Technologia ta w stosunku do innych metod spawania, wyróżnia się dużą wydajnością, dokładnością, precyzją wykonania oraz wysoką jakością otrzymanych połączeń do spawania elementów o większych średnicach. Dzięki możliwości kształtowania grani (wpuszczanie gazu formującego do światła rury) oraz niemal idealnej gładkości lica, spoiny nie wymagają żadnych obróbek, spełniając jednocześnie najwyższe standardy technologiczne. Posiadamy głowice do doczołowego spawania rur w wersji otwartej i zamkniętej, a do rur o większej średnicy głowice w postaci wózków szynowych poruszających się po specjalnej bieżni dookoła rury. W porównaniu do spawania ręcznego, automatyczny proces spawania orbitalnego, zapewnia o wiele większą jakość wykonywanych spoin, a także większą wydajność. Rejestrujemy parametry spawania, dzięki czemu można zapewnić powtarzalność wykonywanych połączeń oraz optymalizować proces.

Usługę spawania orbitalnego oferujemy dzięki realizacji projektu pt.: „Nowatorskie zastosowanie technologii spawania orbitalnego i projektowania 3D w procesie budowy urządzeń inżynierii środowiskowej w oparciu o własne prace B+R”, dofinansowanego z RPO WZ 2014-2020 wg. Umowy: RPZP.01.08.00-32-0025/19-00.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij