Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Czersk Koszaliński

W okresie od września 2016 do czerwca 2017 roku przeprowadziliśmy rozbudowę i modernizację Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Czersk Koszaliński.

Wydajność bloku filtracyjnego po modernizacji wynosi 50 m3/h.

Wydajność zestawu sieciowego - 120 m3/h.

W ramach inwestycji posadowiono na terenie stacji dwa naziemne, stalowe zbiorniki retencyjne o pojemności 150 m3 każdy. W studniach głębinowych wymieniono pompy głębinowe oraz obudowy studni na naziemne. Wykonano nowe zewnętrzne instalacje międzyobiektowe: wodociągowe, kanalizacyjne i elektryczne. Budynek technologiczny wyposażono w centralny aerator, 4 zbiorniki filtracyjne o średnicy 2000mm, zestaw pompowy II°, pompę płuczącą, dmuchawę, układ sprężonego powietrza wraz ze sprężarką, aparaturę kontrolno-pomiarową. Do okresowej dezynfekcji zastosowano układ do proporcjonalnego dozowania podchlorynu sodu. Wydzielono pomieszczenie dla agregatu prądotwórczego pracującego w układzie SZR.

Stacja Uzdatniania Wody pracuje całkowicie automatycznie z zastosowaniem przepustnic z napędami pneumatycznymi. Pracą zarządzają nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe zapewniające automatyczne działanie procesu uzdatniania wody oraz płukania filtrów, jak i komunikację cyfrową z urządzeniami pomiarowymi typu wodomierze z nadajnikami przepływu czy elektroniczne moduły zabezpieczeń silników pomp.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij