Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Stacji Uzdatniania Wody na potrzeby spółki Prime Food w Przechlewie

W okresie od sierpnia 2015 do listopada 2016 roku na zlecenie Firmy Prime Food Sp. z o.o. w Przechlewie wykonaliśmy projekt oraz rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody na potrzeby zakładu.

Wydajność bloku filtracyjnego wynosi 80 m3/h.

Wydajność zestawu hydroforowego zasilającego zakładową sieć wodociągową – 140 m3/h.

W ramach inwestycji odwiercono nową studnię głębinową. Nową i istniejącą studnię głębinową wyposażono w pompy głębinowe oraz naziemne obudowy studni wraz z armaturą. W istniejącym budynku technologicznym zamontowano nowe urządzenia technologiczne tj. aerator o śr. 1200mm, 4 zbiorniki filtracyjne o średnicy 2200mm, zestaw pompowy II°, pompę płuczącą, dmuchawę, sprężarkę, aparaturę kontrolno-pomiarową. Instalację technologiczną w stacji wykonano ze stali nierdzewnej.

Stacja Uzdatniania Wody pracuje całkowicie automatycznie. Pracą zarządzają nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe zapewniające automatyczne działanie procesu uzdatniania wody oraz płukania filtrów, jak i komunikację cyfrową z urządzeniami pomiarowymi: przepływomierzami, wodomierzami z nadajnikami impulsów, ciśnieniomierzami, umożliwiającą pomiar i rejestrację ciśnień, przepływów, sygnalizację przekroczeń i stanów awaryjnych.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij