Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Stacje uzdatniania wody w miejscowości Bolegorzyn, Dołgie, Ostrowice, Borne i Siecino, woj. zachodniopomorskie

W okresie od kwietnia 2011 do października 2011 roku braliśmy udział w realizacji inwestycji pn.: "Uporządkowanie gospodaki wodno-ściekowej na terenie gminy Ostrowice w obszarze Drawskiego Parku Krajobrazowego - Etap II".

W ramach projektu zmodernizowaliśmy i rozbudowaliśmy stacje uzdatniania wody w miejscowości Bolegorzyn, Dołgie, Ostrowice, Borne i Siecino w gminie Ostrowice.

Charakterystyka stacji uzdatniania wody

Parametry stacji uzdatniania wody: SUW Bolegorzyn - wydajność bloku filtracyjnego - 18 m3/h - wydajność zestawu sieciowego - 17 m3/h

SUW Ostrowice - wydajność bloku filtracyjnego - 18 m3/h - wydajność zestawu sieciowego - 17 m3/h

SUW Borne - wydajność bloku filtracyjnego - 18 m3/h - wydajność zestawu sieciowego - 18 m3/h

SUW Siecino - wydajność bloku filtracyjnego - 20 m3/h - wydajność zestawu sieciowego - 18 m3/h

SUW Dołgie - wydajność bloku filtracyjnego - 18 m3/h

Stacje Uzdatniania Wody pracują całkowicie automatycznie. Pracą zarządzają nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe zapewniające automatyczne działanie procesów filtracji oraz płukania filtrów, jak i komunikację cyfrową z urządzeniami pomiarowymi, typu wodomierze z nadajnikami przepływu, przepływomierz elektromagnetyczny, czy elektroniczne moduły zabezpieczeń silników pomp.

W ramach inwestycji budynki technologiczne wyposażono w aerator, zbiorniki filtracyjne, dmuchawę, sprężarkę, aparaturę kontrolno-pomiarową.

W stacjach w Bolegorzynie, Ostrowicach, Borne i Siecinie zamontowano zestaw pompowy II° wraz ze zbiornikami retencyjnymi.

Natomiast stacja w miejscowości Dołgie pracuje w układzie jednostopniowego pompowania wody, gdzie woda za pomocą hydroforu kierowana jest bezpośrednio do sieci wodociągowej.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij