Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Złocieniec, woj. zachodniopomorskie

W okresie od kwietnia 2012 do grudnia 2012 roku wykonaliśmy modernizację Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Złocieniec, w województwie zachodniopomorskim.

Wydajność bloku filtracyjnego po modernizacji wynosi 190 m3/h. Wydajność zestawu sieciowego - 285 m3/h.

W ramach inwestycji posadowiono na terenie stacji 2 żelbetowe, naziemne zbiorniki retencyjne o pojemności 400 m3 każdy. Budynek technologiczny wyposażono w miksery statyczne do napowietrzania wody wraz ze zbiornikiem kontaktowym, 6 zbiorników filtracyjnych o średnicy 2500mm, układ do aktywacji złoża filtracyjnego, zestaw pompowy II°, pompy płuczące, aparaturę kontrolno-pomiarową. Do okresowej dezynfekcji zastosowano układ do wytwarzania oraz proporcjonalnego i kontrolowanego dozowania podchlorynu sodu złożonego z elektrolizera i pompy dozującej.

Stacja Uzdatniania Wody pracuje całkowicie automatycznie. Pracą zarządzają nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe zapewniające automatyczne działanie procesu uzdatniania wody oraz płukania filtrów, jak i komunikację cyfrową z urządzeniami pomiarowymi. typu wodomierze z nadajnikami przepływu, przepływomierz elektromagnetyczny czy elektroniczne moduły zabezpieczeń silników pomp. Dodatkowo do pomiaru i kontroli parametrów fizykochemicznych wody uzdatnionej zamontowaliśmy analizatory pomiaru żelaza i manganu wraz z systemem mikrofiltracji.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij