Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Witankowo

W okresie od listopada 2012 do maja 2013 roku wykonaliśmy modernizację Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Witankowo leżącej w gminie Wałcz, w województwie zachodniopomorskim.

Stacja pracuje w układzie jednostopniowego pompowania wody. Wydajność stacji po modernizacji wynosi 20 m3/h.

W ramach inwestycji wykonano rozbudowę budynku głównego, wyremontowano dwa ujęcia podziemne wody, zlikwidowano jedno nieczynne ujęcie głębinowe.

Na terenie stacji uzdatniania wody posadowiono nowy odstojnik wód popłucznych wraz z budową rurociągu odpływowego i wylotu brzegowego do stawu. Budynek technologiczny wyposażono w mieszacz wodnopowietrzny, instalacje sprężonego powietrza wraz ze sprężarką, dwa zbiorniki filtracyjne o średnicy 1000mm każdy oraz dwa zbiorniki hydroforowe o średnicy 1400mm i aparaturę kontrolno-pomiarową.

Stacja Uzdatniania Wody pracuje automatycznie. Pracą zarządzają nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe zapewniające automatyczne działanie procesów jak i komunikację cyfrową z urządzeniami pomiarowymi typu wodomierze z nadajnikami przepływu czy elektroniczne moduły zabezpieczeń silników pomp.

Stacja uzdatniania wody została wyposażona w system monitoringu umożliwiający kontrolę podstawowych parametrów pracy obiektu.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij