Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Swochowo, gmina Słupsk

W okresie od stycznia 2015 do października 2015 roku na zlecenie Urzędu Gminy Słupsk wykonaliśmy projekt oraz budowę Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Swochowo.

Wydajność bloku filtracyjnego wynosi 100 m3/h.

Wydajność zestawu hydroforowego zasilającego sieć wodociągową - 129 m3/h.

W ramach inwestycji zmodernizowano budynek SUW oraz wybudowano dwukomorowy żelbetonowy zbiornik na wodę pitną o pojemności 150m3, odstojniki wód popłucznych składające się z czterech kręgów betonowych o śr. 2500mm każdy i łącznej pojemności 67 m3 .

Wykonano modernizację trzech istniejących ujęć wody w zakresie montażu nowych pomp głębinowych oraz naziemnych obudów studni wraz z armaturą.

Budynek technologiczny wyposażono w urządzenia technologiczne tj. aerator o śr. 1000mm, 6 zbiorników filtracyjnych o średnicy 2100mm, zestaw pompowy II°, pompę płuczącą, dmuchawę, sprężarkę, aparaturę kontrolno-pomiarową. Instalację technologiczną w stacji wykonano ze stali nierdzewnej.

Stacja Uzdatniania Wody pracuje całkowicie automatycznie.

Pracą zarządzają nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe zapewniające automatyczne działanie procesu uzdatniania wody oraz płukania filtrów, jak i komunikację cyfrową z urządzeniami pomiarowymi: przepływomierzami, ciśnieniomierzami, umożliwiającą pomiar i rejestrację ciśnień, przepływów, sygnalizację przekroczeń i stanów awaryjnych.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij