Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Podanin

W okresie od sierpnia 2012 do kwietnia 2014 roku na zlecenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Chodzieży wykonaliśmy modernizację Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Podanin, gm. Chodzież.

Wydajność bloku filtracyjnego wynosi 70 m3/h.

Wydajność zestawu hydroforowego zasilającego sieć wodociągową - 94m3/h.

W ramach inwestycji posadowiono na terenie stacji dodatkowo 1 zbiornik retencyjny o pojemności 200 m3. Wykonano nową studnię głębinową, modernizację dwóch istniejących ujęć wody w zakresie montażu nowych pomp głębinowych oraz naziemnych obudów studni wraz z armaturą.

Budynek technologiczny wyposażono w urządzenia technologiczne tj. kaskadę napowietrzającą, zestaw hydroforowy II stopnia, 4 zbiorniki filtracyjne o średnicy 1800mm, zestaw pompowy III°, pompę płuczącą, dmuchawę, sprężarkę wraz z instalacją sprężonego powietrza, układ do dozowania koagulantu oraz podchlorynu sodu, aparaturę kontrolno-pomiarową. Instalację technologiczną w stacji wykonano ze stali nierdzewnej.

Stacja Uzdatniania Wody pracuje całkowicie automatycznie. Pracą zarządzają nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe zapewniające automatyczne działanie procesu uzdatniania wody oraz płukania filtrów, jak i komunikację cyfrową z urządzeniami pomiarowymi: przepływomierzami, ciśnieniomierzami, umożliwiającą pomiar i rejestrację ciśnień, przepływów, sygnalizację przekroczeń i stanów awaryjnych. Dodatkowo obiekt wyposażono w urządzenie do pomiaru mętności.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij