Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Myślibórz

W okresie od sierpnia 2017 do stycznia 2019 roku zaprojektowaliśmy i przeprowadziliśmy przebudowę i rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Myślibórz.

Wydajność bloku filtracyjnego po modernizacji wynosi 146 m3/h.

Wydajność zestawu hydroforowego zasilającego sieciowego - 275 m3/h

W ramach zadania wybudowano nowy budynek stacji uzdatniania wody w którym zlokalizowano urządzenia technologiczne do uzdatniania i dystrybucji wody. Dotychczasowy budynek został w pełni zaadaptowany na pomieszczenia socjalne i magazynowe. Budynek technologiczny wyposażono w dwa centralne aeratory, 4 zbiorniki filtracyjne o średnicy 3000 mm, zestaw pompowy II°, dwie pompy płuczące, dwie dmuchawy, układ sprężonego powietrza wraz z dwoma sprężarkami, aparaturę kontrolno-pomiarową. Do okresowej dezynfekcji zastosowano układ do proporcjonalnego dozowania podchlorynu sodu.

Stacja Uzdatniania Wody pracuje całkowicie automatycznie z zastosowaniem przepustnic z napędami elektrycznymi. Pracą zarządzają nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe zapewniające automatyczne działanie procesu uzdatniania wody oraz płukania filtrów, jak i komunikację cyfrową z urządzeniami pomiarowymi: przepływomierzami, ciśnieniomierzami, umożliwiającą pomiar i rejestrację ciśnień, przepływów, sygnalizację przekroczeń i stanów awaryjnych. Obiekt wyposażony jest w system monitoringu i wizualizacji parametrów pracy.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij