Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Moczkowo

W okresie od grudnia 2011 do maja 2012 roku na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego "Płonia" Spółka z o.o. w Barlinku wykonaliśmy modernizację Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Moczkowo.

Wydajność bloku filtracyjnego wynosi 40 m3/h. Wydajność zestawu hydroforowego zasilającego sieć wodociągową - 62m3/h.

W ramach inwestycji posadowiono na terenie stacji 2 podziemne zbiorniki retencyjne o pojemności 50 m3 każdy. Wykonano modernizację dwóch istniejących ujęć wody w zakresie montażu nowych pomp głębinowych oraz naziemnych obudów studni wraz z armaturą. Budynek technologiczny wyposażono w urządzenia technologiczne tj. aerator o śr. 1200mm, 4 zbiorniki filtracyjne o średnicy 2000mm, zestaw pompowy II°, pompę płuczącą, dmuchawę, sprężarkę, aparaturę kontrolno-pomiarową. Instalację technologiczną w stacji oraz zbiorniki ciśnieniowe wykonano ze stali nierdzewnej.

Stacja Uzdatniania Wody pracuje całkowicie automatycznie. Pracą zarządzają nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe zapewniające automatyczne działanie procesu uzdatniania wody oraz płukania filtrów, jak i komunikację cyfrową z urządzeniami pomiarowymi: przepływomierzami, ciśnieniomierzami, umożliwiającą pomiar i rejestrację ciśnień, przepływów, sygnalizację przekroczeń i stanów awaryjnych.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij