Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Ługi Wałeckie, sieć wodociągowa, kontenerowa pompownia sieciowa

W okresie od lutego 2018 do lipca 2019 roku przeprowadziliśmy przebudowę stacji uzdatniania wody w Ługach Wałeckich wraz z budową sieci wodociągowej Ługi Wałeckie – Brzezinki – Gostomia z kontenerową pompownią sieciową w miejscowości Gostomia.

Wydajność bloku filtracyjnego w stacji uzdatniania wody w Ługach Wałeckich po modernizacji wynosi 37 m3/h.

Wydajności zestawów sieciowych wynoszą - 54 m3/h i 26 m3/h.

W ramach rozbudowy stacji uzdatniania wody posadowiono na terenie stacji dwa naziemne, stalowe zbiorniki retencyjne o pojemności 100 m3 każdy. W studniach głębinowych wymieniono pompy głębinowe wraz z armaturą. Wykonano nowe zewnętrzne instalacje międzyobiektowe – wodociągowe, kanalizacyjne i elektryczne. Budynek technologiczny wyposażono w centralny aerator, 3 zbiorniki filtracyjne o średnicy 1400mm, dwa zestawy pompowe II°, pompę płuczącą, dmuchawę, układ sprężonego powietrza wraz ze sprężarką, aparaturę kontrolno-pomiarową. Do okresowej dezynfekcji zastosowano układ do proporcjonalnego dozowania podchlorynu sodu.

Stacja Uzdatniania Wody pracuje całkowicie automatycznie z zastosowaniem przepustnic z napędami elektrycznymi. Pracą zarządzają nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe zapewniające automatyczne działanie procesu uzdatniania wody oraz płukania filtrów, jak i komunikację cyfrową z urządzeniami pomiarowymi typu wodomierze z nadajnikami przepływu czy elektroniczne moduły zabezpieczeń silników pomp.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij