Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Głobino, gmina Słupsk

W okresie od stycznia 2015 do października 2015 roku na zlecenie Urzędu Gminy Słupsk wykonaliśmy projekt oraz budowę Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Głobino.

Wydajność bloku filtracyjnego wynosi 75 m3/h.

Wydajność zestawu hydroforowego zasilającego sieć wodociągową - 96 m3/h.

W ramach inwestycji wybudowano nowy budynek SUW, dwukomorowy żelbetonowy zbiornik na wodę pitną o pojemności 100m3 oraz odstojniki wód popłucznych składające się czterech kręgów betonowych o śr. 2500mm każdy i łącznej pojemności 57 m3 .

Wykonano modernizację jednego istniejącego ujęcia wody w zakresie montażu nowej pompy głębinowej oraz naziemnej obudowy studni wraz z armaturą.

Budynek technologiczny wyposażono w urządzenia technologiczne tj. aerator o śr. 800mm, 4 zbiorniki filtracyjne o średnicy 2200mm, zestaw pompowy II°, pompę płuczącą, dmuchawę, sprężarkę, aparaturę kontrolno-pomiarową. Instalację technologiczną w stacji wykonano ze stali nierdzewnej.

Stacja Uzdatniania Wody pracuje całkowicie automatycznie.

Pracą zarządzają nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe zapewniające automatyczne działanie procesu uzdatniania wody oraz płukania filtrów, jak i komunikację cyfrową z urządzeniami pomiarowymi: przepływomierzami, ciśnieniomierzami, umożliwiającą pomiar i rejestrację ciśnień, przepływów, sygnalizację przekroczeń i stanów awaryjnych.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij