Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Oczyszczalnia ścieków w miejscowości Zielona Huta

14 czerwca br. oficjalnie zakończyliśmy prace prowadzone na terenie oczyszczalni ścieków w Zielonej Hucie, w gminie Konarzyny, w powiecie chojnickim, w województwie pomorskim.

Prace na oczyszczalni prowadzone były w ramach zadania " Ochrona Parku Narodowego Bory Tucholskie ".

Modernizacja obejmowała część osadową oczyszczalni ścieków, czyli modernizację obiektów przeróbki i stabilizacji osadów ściekowych. Zakres prac EkoWodrolu obejmował instalacje technologiczne.

Projekt modernizacji i rozbudowy oczyszczalni w Zielonej Hucie obejmował budowę nowych obiektów oraz remont lub modernizację obiektów istniejących.

Obiekty i instalacje nowe: zbiornik retencyjno-wyrównawczy; piaskownik wirowy z separatorem piasku; wiata na piaskownik wirowy, system napowietrzania reaktorów biologicznych, stacja odwadniania i higienizacji osadów ściekowych, stacja dozowania polielektrolitu, silos na wapno, sieci wod-kan i technologiczne, drogi i place, system automatycznego sterowania oczyszczalnią.

Obiekty i instalacje modernizowane i rozbudowywane: reaktory wielofunkcyjne SBR, stacja dmuchaw, stacja dozowania PIXu, pompownia ścieków surowych, komora rozdzielcza, zbiornik osadu nadmiernego, zbiornik ścieków dowożonych.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij