Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Oczyszczalnia ścieków - stanowisko opróżniania wozów asenizacyjnych SOWA w Słupsku, gmina Słupsk, pow. słupski, woj. pomorskie

Inwestor: „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o., ul. Elizy Orzeszkowej 1, 76-200 Słupsk

Zadanie „Zaprojektowanie i wykonanie stanowiska opróżniania wozów asenizacyjnych (SOWA) w oczyszczalni ścieków w Słupsku”.

W ramach inwestycji wybudowano stanowisko opróżniania wozów asenizacyjnych (SOWA) na terenie oczyszczalni ścieków w Słupsku, które służy do opróżniania wozów asenizacyjnych oraz separacji i płukania piasku, szlamów i osadów pochodzących z czyszczenia kanalizacji sanitarnej na terenie obsługiwanym przez Inwestora „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o.

Instalację zlokalizowano przy piaskowniku, w sąsiedztwie stanowiska odbioru skratek i piasku, dzięki czemu możliwe było połączenie nowych urządzeń z istniejącą i funkcjonującą płuczką piasku.

Najważniejsze urządzenia technologiczne stanowiska opróżniania wozów asenizacyjnych to: podziemny lej zasypowy z transporterem ślimakowym, kratownica przykrywająca lej, separator bębnowy (separator części grubych), pompownia pulpy piaskowej oraz transporter ślimakowy części stałych z separatora bębnowego do kontenera.

Samochody obsługiwane przez nowo wybudowane stanowisko opróżniania wozów asenizacyjnych SOWA:

  • Super 2000 (samochód ssąco-płuczący z recyklingiem wody) o pojemności beczki na osad 6000l,

  • CITY 2000 (samochód ssąco-płuczący z recyklingiem wody) o pojemności beczki na osad 4000l,

  • dwa samochody typu SW firmy WUKO (ssące) o pojemności beczki na osad beczki 3000l.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij