Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


MBR - Membranowa Oczyszczalnia ścieków w miejscowości Rowy

30 września 2013 r. oficjalnie zakończyliśmy prace prowadzone na terenie oczyszczalni ścieków w Rowach, w gminie Ustka, w powiecie słupskim, w województwie pomorskim.

Prace na oczyszczalni pn. „Przebudowa z rozbudową oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej w Gminie Ustka” prowadzone były w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś Priorytetowa 1, Działania 1.1. finansowanego z Funduszu Spójności.

Jest to pierwsza w Polsce na tak dużą skalę, membranowa oczyszczalnia ścieków dla ścieków komunalnych o tak dużej wydajności i wyjątkowej elastyczności (letni sezon turystyczny Qśrd = 4835 m3/d , RLM=45 000, a po za sezonem turystycznym Qśrd = 997 m3/d, RLM=8 000).

Technologia membranowa MBR w oczyszczaniu ścieków jest rozwinięciem i unowocześnieniem klasycznej technologii osadu czynnego. Podstawową różnicę stanowi zastąpienie osadników wtórnych systemem mikroporowych membran filtracyjnych, umieszczonych bezpośrednio w komorze osadu czynnego. Zastosowanie membran ultrafiltracyjnych pozwoliło na dokładną separację wszelkich zawiesin, a także bakterii oraz większości wirusów i zanieczyszczeń w formie koloidalnej.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij