Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Instalacja odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych w Przetwórni Ryb Morskich "Solmar" w miejscowości Rusko koło Darłowa, woj. zachodniopomorskie

EkoWodrol Sp. z o.o. w 2006 roku wykonał instalację technologiczną spełniającą najnowsze rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska.

Inwestycja finansowana była ze środków EkoFunduszu.

CHARAKTERYSTYKA MODERNIZOWANEGO OBIEKTU

Instalacja odzysku ciepła z instalacji chłodniczych ma na celu ograniczenie zużycia energii cieplnej i elektrycznej oraz obniżenie kosztów produkcyjnych zakładu.

Przyjęte rozwiązania techniczne pozwoliły wykorzystać ciepło odpadowe ze skraplania istniejących i nowoprojektowanych instalacji chłodniczych do celów:

  • socjalno-bytowych (przygotowanie ciepłej wody użytkowej);
  • technologicznych (rozmrażanie ryb, odtajanie i mycie pojemników);
  • grzewczych (ogrzewanie pomieszczeń, podgrzewanie powietrza zewnętrznego nawiewanego do pomieszczeń produkcyjnych i technicznych).

Przetwórnia eksploatuje 7 dużych instalacji chłodniczo-freonowych, z których odzysk ciepła przegrzania i ciepła skraplania jest ekonomicznie opłacalny. Dodatkowo zakład wyposażony został w dużą instalację chłodniczą-amoniakalną, z której wykorzystywana jest część ciepła odpadowego.

Instalację odzysku ciepła przegrzania i ciepła skraplania wykonano dla 8 instalacji o łącznej mocy skraplania (i przegrzania) 820,7 kW i średniogodzinowej mocy skraplania 547 kW.

Dla tych instalacji, wg analizy ekonomicznej okres zwrotu inwestycji wynosi 2 lata.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij