Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Budowa węzła utylizacji osadów ściekowych na oczyszczalni ścieków Jamno w Koszalinie

Z końcem 2012 roku zakończyliśmy prace budowlane rozbudowy oczyszczalni ścieków w ramach inwestycji „Budowa węzła utylizacji osadów ściekowych na oczyszczalni ścieków Jamno w Koszalinie” zrealizowanej na działającej oczyszczalni ścieków.

Oczyszczalnia posiada obecnie: − ciąg technologiczny mechanicznego oczyszczania ścieków wraz z instalacją wstępnego chemicznego strącania, − ciąg technologiczny biologicznego oczyszczania ścieków wraz z instalacją strącania końcowego, − ciąg technologiczny gospodarki osadowej z komorą fermentacyjną i suszarnią osadów.

Całkowity koszt budowy suszarni osadów w Jamnie to prawie 27 milionów złotych netto. W ramach przedmiotu zamówienia zrealizowano roboty:  konstrukcyjne,  budowlane,  technologiczne,  elektryczne,  AKPiA,  instalacyjne i sieciowe,  drogowe,  prace związane z rozbudową, przebudową i adaptacją istniejących obiektów oczyszczalni.

Technologia, którą zastosowano w suszarni jest jedną z najnowocześniejszych na świecie i jedyną taką w Polsce. Nowatorstwo jej polega na wykorzystaniu w procesie suszenia tzw. dehydratorów. Osady z suszarni są praktycznie suche (90-92%), w postaci granulatu, zhigienizowane i pozbawione zapachu.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij