Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


SUSZARNIA OSADÓW ŚCIEKOWYCH W ŻYRARDOWIE - WIZYTA DELEGACJI USA

08 września 2016, autor: Sekretariat

EKOWODROL Koszalin, suszarnia osadów w  Żyrardowie,,.jpg EKOWODROL Koszalin, suszarnia osadów w  Żyrardowie.jpg EKOWODROL Koszalin, suszarnia osadów w  Żyrardowie-.jpg

W środę 31 sierpnia na terenie Oczyszczalni Ścieków w Żyrardowie gościła delegacja przedstawicieli Firm: CDM Smith, Pionnier oraz Andritz Separation ze Stanów Zjednoczonych. Goście zwiedzali podobne obiekty podróżując po całej Europie, a do Żyrardowa przyjechali prosto ze Sztokholmu.

Głównym celem wizyty było zapoznanie się z nową technologią z zakresu gospodarki ściekowej w jaką została wyposażona nowa oczyszczalnia ścieków – Suszarnia osadów ściekowych.

Inwestycję o wartości ok. 13 mln zł. realizowało konsorcjum firm:

KREVOX - Europejskie Centrum Ekologiczne Sp. z o.o. - Lider Konsorcjum

FAMBUD - Jerzy Pietrzak Sp. z o.o. - Partner Konsorcjum

EKOWODROL Sp. z o.o. - Partner Konsorcjum

Dla spółki EKOWODROL była to kolejna realizacja pn. suszarnia osadów.

Jak poinformowali goście – wkrótce na terenie Stanów Zjednoczonych będą realizowane podobne obiekty, a Suszarnia osadów w Żyrardowie jest jedną z najnowocześniejszych jaka powstała w ostatnim roku w Polsce. Przyjęte w niej rozwiązania techniczne są innowacyjne i przez to praca suszarni nie ma negatywnego oddziaływania na środowisko.

Gospodarzem spotkania był Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński, który wraz z Prezesem Zarządu PGK „Żyrardów” sp. z o.o. Hanną Bieżuńską oprowadził gości po obiekcie.

Informacja ze strony: https://www.zyrardow.pl/4721,2016.html?tresc=39072

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij