Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


NOWA OFERTA EKOWODROLU: SPAWANIE ORBITALNE I PROJEKTOWANIE 3D I SKANOWANIE

14 lutego 2021, autor: Sekretariat

EKOWODROL SP. Z O.O. Koszalin, Nowatorskie zastosowanie technologii spawania orbitalnego i projektowania 3D w procesie budowy urządzeń inżynierii środowiskowej w oparciu o własne prace B R”

Szanowni Klienci,

Pragniemy zainteresować Państwa nową ofertą naszej firmy, będącą efektem zakończenia realizacji projektu nr: RPZP.01.08.00-32-0025/19 pt.: „Nowatorskie zastosowanie technologii spawania orbitalnego i projektowania 3D w procesie budowy urządzeń inżynierii środowiskowej w oparciu o własne prace B+R”, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Nowym produktem, który z powodzeniem już wdrażamy to:

Spawanie orbitalne rur cienko i grubościennych.


Po raz pierwszy spawanie orbitalne jako proces i jako produkt zastosowaliśmy do budowy instalacji technologicznej na obiekcie stacji uzdatniania wody w m. Drawsko Pomorskie. W ramach tej instalacji zostały przygotowane konstrukcje rurowe i kształtki ze stali nierdzewnej które połączono w technologii spawania orbitalnego.

Roboty realizowane są w ramach zadania pn. „Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Drawsku Pomorskim” na zlecenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ul. Podmiejska 3, 78-500 Drawsko Pomorskie.

Zakres prac spawalniczych obejmuje wykonanie poszczególnych węzłów instalacji technologicznej zgodnie z dokumentacją projektową, które skręcone zostaną na obiekcie stacji uzdatniania wody. To nowatorskie zastosowanie metody spawania orbitalnego, pozwoliło uzyskać wysoką jakość spawanych, dokładność i precyzję wykonania.

Projektowania 3D i skanowanie obiektów lub urządzeń.


Technologię projektowania 3D wdrożyliśmy w inwestycji: Rozbudowa i modernizacja hali warsztatu EKOWODROL w Koszalinie przy ul. Słowiańska 13.

Na ten cel wykonano skan istniejącego warsztatu, a następnie za pomocą oprogramowania, na jego podstawie wykonano model 3D części konstrukcyjno-architektonicznej. Model ten w dalszej części inwestycji posłuży do dokładnego rozmieszczenia nowych oraz istniejących urządzeń, a także do nowego projektu wielobranżowego warsztatu.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii inżynierii wstecznej oraz modelowania 3D pozwoli na uzyskanie zadowalającego efektu końcowego rozbudowy obiektu, oraz na oszczędności na etapie wykonawczym inwestycji.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij