Odwiedź nas na fb logo/ekowodrol.official

EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


MEMBRANOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW - ROWY

28 lipca 2013, autor: Sekretariat

08661_os_rowy

W chwili obecnej trwa rozruch zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Rowach, w gminie Ustka informuje kierownik robót EkoWodrolu Grzegorz Wiesiołek.

(...) Instalacja, którą nasza firma wybudowała, jest unikalna w skali europejskiej. Po raz pierwszy wykonaliśmy oczyszczalnię membranową dla ścieków komunalnych o tak dużej wydajności i wyjątkowej elastyczności (letni sezon turystyczny RLM=45 000, a po za sezonem turystycznym RLM=8 000). Technologia membranowa jest rozwinięciem i unowocześnieniem klasycznej technologii osadu czynnego. Podstawową różnicę stanowi zastąpienie osadników wtórnych systemem mikroporowych membran filtracyjnych, umieszczonych bezpośrednio w komorze osadu czynnego. Zastosowanie membran ultrafiltracyjnych pozwoliło na dokładną separację wszelkich zawiesin, a także bakterii oraz większości wirusów i zanieczyszczeń w formie koloidalnej.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij