EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol_50_lat

50 lat tradycji i doświadczenia

Wszystko zaczęło się od państwowego przedsiębiorstwa działającego od 1959 roku jako jednostka wyspecjalizowana w odwiertach studziennych... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Z życia firmy

ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

13 kwietnia 2017

EKOWODROL Koszalin, Zdrowych I Spokojnych Świąt Wielkanocnych 2017

ZDROWYCH, bo to najważniejsze.

PEŁNYCH MIŁOŚCI, bo to sens życia.

WIARY, bo to pozwala przetrwać trudne chwile.

NADZIEI, bo wtedy niemożliwe staje się możliwe.

życzą:

pracownicy i zarząd spółki EkoWodrol.


KARTKA Z KALENDARZA EKOWODROLU - KWIECIEŃ

01 kwietnia 2017

EKOWODROL Koszalin, kalendarz 2017, kwiecień - Cerkiew Greckokatolicka pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy.

KWIECIEŃ - najbardziej pogodowo zmienny miesiąc. W tym miesiącu pogoda może być zarówno zimowa (mróz i śnieg) jak i w pełni wiosenna (ciepło, piękna słoneczna pogoda). W kwietniu przyroda budzi się do życia. Nazwa miesiąca pochodzi od kwitnących kwiatów .

POLSKIE PRZYSŁOWIA LUDOWE NA KWIECIEŃ.

• Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. • Choć już w kwietniu słonko grzeje, nieraz pole śnieg zaleje. • Deszcze częste w kwietniu wróżą, że owoców będzie dużo.

Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

http://ekowodrol.pl/o-nas/firmowe-kalendarze.html


8 MARCA – DZIEŃ KOBIET

08 marca 2017

EKOWODROL Koszalin, DZIEŃ KOBIET 2017

Na świecie.

Święto Kobiet jest obchodzone 8 marca, jako pamięć i wyraz szacunku dla kobiet, które były ofiarami walki o równouprawnienie.

Dzień ten nie został wybrany przypadkowo. Otóż 8 marca 1908 roku, 15 tysięcy kobiet pracujących w fabryce tekstylnej strajkowało w Nowym Jorku. Zarząd fabryki zamiast rozmów, wybrał inny sposób zakończenia strajku. Kobiety zostały zamknięte z pomieszczeniach fabryki. Pożar, który wybuchł, zebrał okrutne żniwo, zginęło 129 kobiet.

W Polsce.

Polskie Święto Kobiet ma swoje początki dopiero po drugiej wojnie światowej. Za czasów PRL, kobiety w zakładach pracy otrzymywały rajstopy, mydło i kawę. Wśród kwiatów dominowały goździki.

Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet zostały zlikwidowane. Zniosła je Premier Hanna Suchocka w 1993r.

Cześć kobiet nie zgadzała się z tą decyzją i swoją dezaprobatę pokazują w postaci manifestacji, którą zaczęto nazywać słowem „Manifa”.

Tegoroczne marsze środowisk feministycznych odbywały się 4 marca pod hasłem: "PRZECIW PRZEMOCY WŁADZY”. Mottem poprzedniej manify była "Aborcja w obronie życia".

Natomiast w dniu 8 marca szykuje się Międzynarodowy Strajk Kobiet – „CZARNY PROTEST”, który obejmie całą Polskę. Kobiety z 40 innych krajów, m.in. Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Chile, Boliwii, Korei Południowej, deklarują, że też dołączą do "czarnego protestu".


Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij