EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol_50_lat

50 lat tradycji i doświadczenia

Wszystko zaczęło się od państwowego przedsiębiorstwa działającego od 1959 roku jako jednostka wyspecjalizowana w odwiertach studziennych... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Z życia firmy

JEST PIĘKNIE PRZED SIEDZIBĄ FIRMY

18 października 2017

EKOWODROL Sp. z o.o. Koszalin

Środa, osiemnastego października, słońce, żółte chryzantemy w donicach, czerwone owoce irgi przed wejściem do firmy. Jest pięknie.

(…)zmruż oczy, teraz, śmiej się. To jest piękne. Najlepszy czas … słowa: Marta Podulka


KARTKA Z KALENDARZA EKOWODROLU – PAŹDZIERNIK

01 października 2017

EKOWODROL Koszalin, październik 2017 - Kaplica Św. Gertrudy - wzniesiona w latach 1382-83 jako kaplica cmentarna. W 1999 r. została przekazana parafii ewangelicko-augsburskiej.

PAŹDZIERNIK - to dziesiąty miesiąc w roku, który ma 31 dni. Październik jest na półkuli północnej miesiącem jesiennym, a na południowej wiosennym. Jest najdłuższym miesiącem w roku kalendarzowym, ponieważ wypada wtedy zmiana z czasu letniego na zimowy (jest dłuższy o jedną godzinę od pozostałych 31- dniowych miesięcy). Nazwa miesiąca pochodzi od słowa paździerze (odpadki uzyskane w procesie produkcji włókien lnu lub konopi).

POLSKIE PRZYSŁOWIA LUDOWE NA PAŹDZIERNIK

• Po świętej Brygidzie (8 października) babie lato przyjdzie. • Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima. • Gdy październik mroźny, to nie będzie styczeń groźny.

Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

http://ekowodrol.pl/o-nas/firmowe-kalendarze.html


KARTKA Z KALENDARZA EKOWODROLU – WRZESIEŃ

01 września 2017

EKOWODROL Koszalin, kalendarz 2017, wrzesień. Mostek nad rzeką Dzierżęcinką w parku miejskim na tle gmachu Filharmonii Koszalińskiej.

WRZESIEŃ - to dziewiąty miesiąc w roku, który ma 30 dni. Nazwa miesiąca pochodzi od kwitnących w trakcie jego trwania wrzosów. 23 września występuje równonoc, tego dnia zaczyna się jesień. Ta pora roku będzie trwała do grudnia.

POLSKIE PRZYSŁOWIA LUDOWE NA WRZESIEŃ • Jaki pierwszy wrzesień, taka będzie jesień. • Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy jabłek pełna kieszeń. • Jeśli wrzesień będzie suchy, październik nie oszczędzi nam pluchy. • Gdy we wrześniu jest rosa, to zbieraj grzyby do kosza. • Wrzesień zamglony, grudzień zaśnieżony.

Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

http://ekowodrol.pl/o-nas/firmowe-kalendarze.html


Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij