EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Z życia firmy

ŚWIĘTA WIELKIEJNOCY

02 kwietnia 2010

05854_pisanki

Niedawno witaliśmy Nowy 2010 Rok. Składaliśmy życzenia i robiliśmy noworoczne postanowienia takie jak rzucam palenie, nie jem słodyczy, nauczę się angielskiego, będę ćwiczył, będę spędzał więcej czasu z rodziną….….. Czy udało nam się wytrwać?

W tym roku, nasz firma, jako spółka, świętuje „osiemnastkę”. EkoWodrol stanie się pełnoletni. Na 18-ę dostaje się prezenty. Zastanawiam się, – co nas czeka. Jedno jest tylko pewne... zmiany, zmiany,... zmiany - w strukturze firmy i w zarządzie. I czy… czy dalej taka szaleńcza praca i walka z konkurencją.

Od jutra zaczynają się ŚWIĘTA WIELKIEJNOCY. Święta inne niż wszystkie - chyba każdy ma chwile w życiu, kiedy wydaje się, że "niesiony" krzyż jest za ciężki, nie do udźwignięcia. I wtedy KTOŚ przychodzi z pomocą i ... żyje się dalej. Myślę, że taka symbolika tych świąt jest bardzo wymowna nie tylko dla wierzących w Zmartwychwstałego Jezusa (ten tekst już znacie z ubiegłorocznych życzeń, ale dalej jest i będzie aktualny).

Kiedy widzisz krzyż na drodze

I gdy smutno będzie Ci

Nigdy nie mów „ już nie mogę”

Tylko „ Jezu pomóż mi” .

Życzę Wam w te Święta czasu dla najbliższych, spokoju dla siebie… Ciszy, w której zabrzmi radość Zmartwychwstania.

Życzę Wam także abyśmy szanowali się wzajemnie a pasją i pogodą ducha zarażali wszystkich wokół. Nie sądzili i wymagali tylko od innych, a wtedy wszystkim nam będzie się żyło przyjemniej.


CO Z TĄ WIOSNĄ?

16 marca 2010

Przyszła wiosna.

Kiedy wreszcie zanucimy za „Skaldami”:

Wiosna – cieplejszy wieje wiatr, Wiosna – znów nam ubyło lat, Wiosna – wiosna w koło, rozkwitły bzy. Śpiewa – skowronek nad nami, Drzewa – strzeliły pąkami, Wszystko – kwitnie w koło, i ja, i Ty...

Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej to 21 marca. Wiosna astronomiczna zaczyna się w momencie, gdy Słońce "przekracza" równik. W 2010 roku wiosna astronomiczna zaczyna się 20 marca o godzinie 18:32 czasu polskiego. Jednak 2 dni wcześniej - 18 marca nastąpi zrównanie długości dnia i nocy. Od tego momentu każdy dzień będzie dłuższy od nocy.

A gdy już przyjdzie to zanucimy za Grechutą „wiosna, wiosna, ach to ty”.

Oznaki wiosny…

W miejscach zasłoniętych od wiatru i pozbawionych śniegu, pojawiają się pierwsze żonkile i tulipany. Leszczyny zaczynają zakwitać, widać na nich charakterystyczne zwisające kotki. No i wierzby, bazie są w wielu miejscach.

Gdy dzień się wydłuża, ludzie stają się bardziej życzliwi.

Wiosną „facetom” oczy zaczynają od razu biegać dookoła, gdy tylko dziewczyny zaczynają ściągać szaliki. Mam wrażenie, że oni szybciej od nas wiosnę czują.


DZIEŃ KOBIET

09 marca 2010

05296_8_marca_2010

Każdego roku jest taki dzień. Mimo, że zimowy - to piękny. Jest to 8-my dzień marcowy. Dzień Kobiet.

Nasi Panowie, z tej okazji przygotowali nam bardzo elegancką uroczystość, a czerwono-złoty wystrój podnosił rangę tego spotkania. Oprócz pachnących hiacyntów otrzymaliśmy tak wiele ciepłych słów.

Przy kawie i słodkościach (owoce też były) niektóre panie z sentymentem wspominały socjalistyczne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet - goździki, deficytowe rajstopy i czekoladki


Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij