EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Z życia firmy

TROCHĘ LENISTWA

27 maja 2010

05927_skrzacik

Wczoraj tj. 26 maja było tak słonecznie, że nasz firmowy skrzacik postanowił trochę poleniuchować.

Idealnym miejscem okazał się trawnik otoczony różowo-fioletowymi kwiatami. Właśnie tam go zobaczył Wojtek i sfotografował.


ZAWSZE WYBIERAMY

10 kwietnia 2010

Zachód nad Morzem Bałtyckim, autor Joanna Trusiło

Życie toczy się od wyboru do wyboru. Nieprzerwanie ich dokonujemy. Czy włożyć koszulę niebieską, czy może w kratkę? Zjeść śniadanie i spóźnić się do pracy, czy może pójść głodnym? Uśmiechnąć się do współpracowników, czy … ? Iść do kina, czy przeczytać interesujący artykuł? Śmiać się, czy płakać - wybór. Polecieć do Smoleńska, czy spokojnie spędzić czas na działce? Niektórzy dokonali wyboru ...

Ostatnio napisałem, (...)że ktoś tam na górze (każdy, może JEGO nazywać po swojemu) układa nam życie. Otwiera furtki, niektóre tylko uchyla, a jeszcze niektóre przed nami zamyka”.

Zaś ksiądz Jan Twardowski w swoich homiliach głosił, że "(...)śmierć jest drogą bez powrotu. Podróżą w jednym tylko kierunku. Śmierć nie jest wrogiem życia. Dzięki śmierci człowiek żyje. Gdyby wszyscy powołani do życia żyli – podusiliby się na świecie z braku miejsca. Ten, kto umiera, odchodzi przez grzeczność i ustępuje miejsca drugim”.

Ale takiego wyboru nie dokonujemy sami, KTOŚ wybiera za nas.

Chciałbym, abyście uczcili pamięć naszego kolegi z pracy (odszedł w piątek) oraz tych, którzy polecieli w sobotę do Smoleńska i dzięki ich ofierze cały świat usłyszał o Katyniu.

Myślę, że to wydarzenie będzie miało olbrzymie znaczenie dla stosunków z Rosją - choćby przełomowa decyzja władz Rosji o puszczeniu w publicznej telewizji filmu Wajdy "KATYŃ". Mam nadzieję, odwołując się do Waszego patriotyzmu, że Wszyscy już ten film widzieli. Zresztą macie wybór ...


ŚWIĘTA WIELKIEJNOCY

02 kwietnia 2010

05854_pisanki

Niedawno witaliśmy Nowy 2010 Rok. Składaliśmy życzenia i robiliśmy noworoczne postanowienia takie jak rzucam palenie, nie jem słodyczy, nauczę się angielskiego, będę ćwiczył, będę spędzał więcej czasu z rodziną….….. Czy udało nam się wytrwać?

W tym roku, nasz firma, jako spółka, świętuje „osiemnastkę”. EkoWodrol stanie się pełnoletni. Na 18-ę dostaje się prezenty. Zastanawiam się, – co nas czeka. Jedno jest tylko pewne... zmiany, zmiany,... zmiany - w strukturze firmy i w zarządzie. I czy… czy dalej taka szaleńcza praca i walka z konkurencją.

Od jutra zaczynają się ŚWIĘTA WIELKIEJNOCY. Święta inne niż wszystkie - chyba każdy ma chwile w życiu, kiedy wydaje się, że "niesiony" krzyż jest za ciężki, nie do udźwignięcia. I wtedy KTOŚ przychodzi z pomocą i ... żyje się dalej. Myślę, że taka symbolika tych świąt jest bardzo wymowna nie tylko dla wierzących w Zmartwychwstałego Jezusa (ten tekst już znacie z ubiegłorocznych życzeń, ale dalej jest i będzie aktualny).

Kiedy widzisz krzyż na drodze

I gdy smutno będzie Ci

Nigdy nie mów „ już nie mogę”

Tylko „ Jezu pomóż mi” .

Życzę Wam w te Święta czasu dla najbliższych, spokoju dla siebie… Ciszy, w której zabrzmi radość Zmartwychwstania.

Życzę Wam także abyśmy szanowali się wzajemnie a pasją i pogodą ducha zarażali wszystkich wokół. Nie sądzili i wymagali tylko od innych, a wtedy wszystkim nam będzie się żyło przyjemniej.


Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij