EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Z życia firmy

KARTKA Z KALENDARZA EKOWODROLU - KWIECIEŃ

01 kwietnia 2017

EKOWODROL Koszalin, kalendarz 2017, kwiecień - Cerkiew Greckokatolicka pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy.

KWIECIEŃ - najbardziej pogodowo zmienny miesiąc. W tym miesiącu pogoda może być zarówno zimowa (mróz i śnieg) jak i w pełni wiosenna (ciepło, piękna słoneczna pogoda). W kwietniu przyroda budzi się do życia. Nazwa miesiąca pochodzi od kwitnących kwiatów .

POLSKIE PRZYSŁOWIA LUDOWE NA KWIECIEŃ.

• Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. • Choć już w kwietniu słonko grzeje, nieraz pole śnieg zaleje. • Deszcze częste w kwietniu wróżą, że owoców będzie dużo.

Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

http://ekowodrol.pl/o-nas/firmowe-kalendarze.html


8 MARCA – DZIEŃ KOBIET

08 marca 2017

EKOWODROL Koszalin, DZIEŃ KOBIET 2017

Na świecie.

Święto Kobiet jest obchodzone 8 marca, jako pamięć i wyraz szacunku dla kobiet, które były ofiarami walki o równouprawnienie.

Dzień ten nie został wybrany przypadkowo. Otóż 8 marca 1908 roku, 15 tysięcy kobiet pracujących w fabryce tekstylnej strajkowało w Nowym Jorku. Zarząd fabryki zamiast rozmów, wybrał inny sposób zakończenia strajku. Kobiety zostały zamknięte z pomieszczeniach fabryki. Pożar, który wybuchł, zebrał okrutne żniwo, zginęło 129 kobiet.

W Polsce.

Polskie Święto Kobiet ma swoje początki dopiero po drugiej wojnie światowej. Za czasów PRL, kobiety w zakładach pracy otrzymywały rajstopy, mydło i kawę. Wśród kwiatów dominowały goździki.

Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet zostały zlikwidowane. Zniosła je Premier Hanna Suchocka w 1993r.

Cześć kobiet nie zgadzała się z tą decyzją i swoją dezaprobatę pokazują w postaci manifestacji, którą zaczęto nazywać słowem „Manifa”.

Tegoroczne marsze środowisk feministycznych odbywały się 4 marca pod hasłem: "PRZECIW PRZEMOCY WŁADZY”. Mottem poprzedniej manify była "Aborcja w obronie życia".

Natomiast w dniu 8 marca szykuje się Międzynarodowy Strajk Kobiet – „CZARNY PROTEST”, który obejmie całą Polskę. Kobiety z 40 innych krajów, m.in. Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Chile, Boliwii, Korei Południowej, deklarują, że też dołączą do "czarnego protestu".


KARTKA Z KALENDARZA EKOWODROLU - MARZEC

01 marca 2017

EKOWODROL KOSZALIN, kalendarz 2017

MARZEC - trzeci miesiąc w kalendarzu. Ma 31 dni. Nazwa miesiąca pochodzi od łacińskiej nazwy Martius. W marcu kończy się zima a zaczyna wiosna. 21 marca - dzień i noc mają taką samą długość. W Polsce znana jest tradycja zwana "Topieniem Marzanny". Słomianą kukłę symbolizującą zimę podpala się i wrzuca do wody.

POLSKIE PRZYSŁOWIA LUDOWE NA MARZEC.

• W marcu jak w garncu. • Ile w marcu dni mglistych, tyle w żniwa dni dżdżystych. • Gdy w marcu deszcz pada, wtedy rolnik biada, gdy słońce jaśnieje, to rolnik się śmieje. • Marzec, co z deszczem chadza, mokry czerwiec sprowadza. • Słońce marcowe, owocom niezdrowe. • Marzec zielony - niedobre plony. • Suchy marzec, mokry maj, będzie żytko jako gaj. • W marcu, gdy są grzmoty, urośnie zboże ponad płoty. • Marzec, czy słoneczny, czy płaczliwy, listopad obraz żywy.

Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

http://ekowodrol.pl/o-nas/firmowe-kalendarze.html


Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij