EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Z życia firmy

KARTKA Z KALENDARZA EKOWODROLU - CZERWIEC

01 czerwca 2017

EKOWODROL Koszalin, kalendarz 2017, czerwiec. Koszaliński browar - założony w 1868 r. Dziś produkuje 650 000 hektolitrów piwa Brok. W tym samym kompleksie znajduje się minibrowar restauracyjny „Kowal”.

CZERWIEC - to szósty miesiąc, który ma 30 dni. Jego nazwa wywodzi się od koloru czerwonego. Dawniej czerwony barwnik do tkanin wyrabiano z owada czerwca, który był zbierany właśnie w tym miesiącu. 21 czerwca następuje letnie przesilenie Słońca. Wtedy w Polsce dzień trwa najdłużej, natomiast noc jest najkrótsza. W czerwcu kończy się wiosna, a zaczyna się lato.

POLSKIE PRZYSŁOWIA LUDOWE NA CZERWIEC • W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze. • Czerwiec na maju zwykle się wzoruje, jego pluchy, pogody, często naśladuje. • Gdy czerwiec chłodem i wodą szafuje, to zwykle rok cały popsuje. • Czerwiec temu się zieleni, kto do pracy się nie leni.

Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

http://ekowodrol.pl/o-nas/firmowe-kalendarze.html


FIRMOWY WYJAZD INTEGRACYJNO-SZKOLENIOWY W ŁAZACH

14 maja 2017

Program wyjazdu integracyjnego obejmował różne wciągające i ekscytujące rozrywki na zasadzie współzawodnictwa, gdzie wszyscy mieli równe szanse - i kobiety, i mężczyźni, starsi pracownicy na równi z młodymi, wysportowani i mniej sprawni.

Zabawy było co niemiara. Niektórym podobał się „Survival – czas przetrwania” a innym „Gangsta party z lat 20-tych”. Pogoda również dopisała.


KARTKA Z KALENDARZA EKOWODROLU - MAJ

01 maja 2017

EKOWODROL Koszalin, kalendarz 2017, maj  - budynek straży pożarnej wzniesiony w 1927 r. Pierwotnie jego front znajdował się z przeciwległej strony niż obecnie.

MAJ - jest piątym miesiącem w roku, ma 31 dni. Nazwa miesiąca wywodzi się od bogini Mai, matki boga Merkurego. Maj jest uznawany przez wielu ludzi za najpiękniejszy miesiąc w roku. Jedna ze starych legend mówi, że Bóg Ojciec w maju stworzył świat. Natomiast według ludowej tradycji, środek miesiąca maja (od 12 do 15 maja) powinien być zimny, deszczowy a nawet mroźny (tzw. trzej ogrodnicy i zimna Zośka).

POLSKIE PRZYSŁOWIA LUDOWE NA MAJ. • Kto się w maju urodzi, dobrze mu się powodzi. • Deszcz majowy, chleb gotowy. • Gdy kukułka w maju, spodziewaj się urodzaju. • W maju jak w gaju.

Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

http://ekowodrol.pl/o-nas/firmowe-kalendarze.html


Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij