EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol_50_lat

50 lat tradycji i doświadczenia

Wszystko zaczęło się od państwowego przedsiębiorstwa działającego od 1959 roku jako jednostka wyspecjalizowana w odwiertach studziennych... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Z życia firmy

KARTKA Z KALENDARZA EKOWODROLU - STYCZEŃ

02 stycznia 2017

EKOWODROL KOSZALIN, kalendarz 2017

STYCZEŃ – pierwszy miesiąc w roku, według kalendarza gregoriańskiego, ma 31 dni. Styczeń jest miesiącem zimowym na półkuli północnej, a letnim na południowej.

Jego nazwa, podobnie jak i pozostałych miesięcy (z wyjątkiem marca i maja), pochodzi od charakterystycznych cech, związanych z towarzyszącymi temu miesiącowi zjawiskami przyrodniczymi lub z rytmem wykonywanych w tym czasie prac na roli. Nazwa miesiąca pochodzi od słowa „tyki”, które w tym czasie sporządzali gospodarze lub od słowa "stykać" - występuje na przełomie roku więc nowy rok styka się ze starym.

POLSKIE PRZYSŁOWIA LUDOWE NA STYCZEŃ

• Kiedy styczeń najmroźniejszy, wtedy roczek najpłodniejszy. • Gdy styczeń zamglony, marzec zaśnieżony. • Gdy w styczniu deszcz leje, złe robi nadzieje. • Jak styczeń zachlapany, to lipiec zapłakany. • Kiedy styczeń mokry trzyma, zwykle bywa długa zima. • Gdy styczeń jasny i biały, w lecie bywają upały. • Styczeń bywa łagodny, gdy październik śnieżny i chłodny.

Autor akwareli: arch. Andrzej Tyszecki

http://ekowodrol.pl/o-nas/firmowe-kalendarze.html


DO SIEGO ROKU!

30 grudnia 2016

EKOWODROL Koszalin,

Niech Nowy Rok 2017 przyniesie dużo sukcesów, optymizmu i energii do tworzenia pomysłów.


WIGILIA 2016

23 grudnia 2016

EKOWODROL sp. z o.o. Koszalin, wigilia 2016

Tegoroczna Firmowa Wigilia odbyła się 23 grudnia.

Życzenia od zarządu: proszę przyjmijcie takie ciepłe świąteczne życzenia, takie od serca - dużo zdrowia i szczęścia, bo te dwa elementy są nieodzowne by Święta i kolejny rok przeżyć spokojnie.

Dużo zdrowia, by wytrzymać to świąteczne łakomstwo przy stolach zastawionych wymyślnymi potrawami, a potem by przeżyć szaleństwo Sylwestra i wkroczyć z nowymi siłami w Nowy Rok 2017.

Szczęścia, by nas nie pominęli przy rozdziale wszelakich dóbr, by wreszcie zrealizować to, co sobie zaplanowaliśmy, bo jak zwykle łut szczęścia zawsze się przydaje. A ponieważ szczęście sprzyja lepszym, życzę, by w tym kolejnym roku życia poczucie i opinia, że się jest lepszym towarzyszyło zawsze.

Nie tylko na ten magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia bądźmy wyrozumiali, mądrzy, serdeczni, roztropni, zakochani i uczciwi.

"To jest taka mięta, żebyście się zakochali na święta.To jedyna rada dla was jest!”- Limboski


Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij