EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol_50_lat

50 lat tradycji i doświadczenia

Wszystko zaczęło się od państwowego przedsiębiorstwa działającego od 1959 roku jako jednostka wyspecjalizowana w odwiertach studziennych... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

31 marca 2010, autor: Sekretariat

logo programu logo programu

Projekt „Połączenie systemów informatycznych firm za pomocą modułu Podwykonawcy w Systemie Zarządzania Projektami" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B.

EkoWodrol Sp. z o.o. w Koszalinie otrzymał dotację z Unii Europejskiej na realizację projektu informatycznego w ramach działania 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka. W ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-POIG.08.02.00-32-008/09-00 EkoWodrol Sp. z o.o. realizuje projekt "Połączenie systemów informatycznych firm za pomocą modułu Podwykonawcy w Systemie Zarządzania Projektami".

Realizacja projektu rozpoczęła się 04.05.2009r., a zakończenie planowane jest na dzień 05.04.2010r. Całkowita wartość projektu wynosi 236.400,00zł, wnioskowana kwota dofinansowania to 173.750,00zł. Oprogramowanie typu B2B, stworzone w wyniku realizacji projektu ma na celu usprawnienie współpracy pomiędzy EkoWodrol Sp. z o.o. a firmami współpracującymi, poprzez wykorzystanie nowoczesnej elektronicznej wymiany danych przez Internet.

Projekt jest realizowany we współpracy z firmami: Przedsiębiorstwo Hydrogeobudowa Sp. z o.o. z siedzibą w Sławnie oraz Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane Insbud Mirosław Sokalski z siedzibą w Boninie.

Dotychczasowy, tradycyjny papierowy przepływ informacji między wymienionymi firmami jest czasochłonny. Aby zmienić ten stan rzeczy i przyspieszyć procesy wymiany informacji konieczne było zastosowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych typu B2B. W tym celu zrealizowano moduł „Podwykonawcy” w autorskim programie opracowanym przez EkoWodrol. Moduł „Podwykonawcy” Systemu Zarządzania Projektami jest elementem integrującym program EkoWodrolu i programy firm współpracujących, drugą główną funkcją tego modułu jest koordynacja prowadzonych budów.

Moduł ‘’Podwykonawcy” realizuje poniższe procesy biznesowe:
1. Przekazywanie i importowanie elektroniczne faktur wystawionych przez firmy współpracujące.
2. Automatyczne monitorowanie płatności wraz z powiadomieniami.
3. Raportowanie postępów prac wykonanych przez podwykonawcę.
4. Półautomatyczne tworzenie umów z podwykonawcą.
5. Zgłaszanie zapotrzebowania na materiały przez podwykonawców.
6. Rejestrowanie wbudowanych materiałów przez podwykonawcę.
7. Monitorowanie terminowego dostarczenia materiałów dla podwykonawców.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij