EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol_50_lat

50 lat tradycji i doświadczenia

Wszystko zaczęło się od państwowego przedsiębiorstwa działającego od 1959 roku jako jednostka wyspecjalizowana w odwiertach studziennych... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Aktualności

SANKO - Rezygnacja z produkcji

17 września 2009

04330_przepompownie2

EkoWodrol Sp. z o.o. w Koszalinie postawiła na innowacyjność.

Od 2007 roku EkoWodrol tworzy własne oryginalne produkty związane z techniką pompową zgodne z zasadniczymi postanowieniami zawartymi w dyrektywach Unii Europejskiej.

EkoWodrol założył, że przyszłość rynku w zakresie pompowni ściekowych należy do wszelkiego rodzaju rozwiązań z suchą lokalizacją pomp wirowych oraz tłoczni pneumatycznych, co wielokrotnie było sygnalizowane przez firmę zarówno na targach branżowych w Bydgoszczy (WOD-KAN), Monachium (IFAT) i Berlinie (Wasser Berlin), jak i w licznych publikacjach zamieszczanych w prasie fachowej.

Z powyższych przesłanek wynika odstąpienie przez EkoWodrol z konkurencji na rynku tradycyjnych pompowni sieciowych z pompami zatapialnymi, gdzie występuje bezpośrednie oddziaływanie środowiska ściekowego na organizm człowieka.

EkoWodrol Sp. z o.o. informuje, że promowana od ponad dziesięciu lat produkcja pompowni wg technologii SANKO nie będzie kontynuowana.


TURBINY WIATROWE W OFERCIE EKOWODROLU

12 sierpnia 2009

Turbina VAWT o mocy 4 kW

Turbiny VAWT (ang. Vertical Axis Wind Turbine – turbina wiatrowa o pionowej osi obrotu) zyskują coraz większą popularność w Europie i na świecie. Dzięki wielu możliwościom zastosowań , kompaktowym rozmiarom oraz estetycznemu wyglądowi właśnie ten typ turbin jest coraz częściej wybieranym sposobem na uzyskanie czystej, ekologicznej energii.

Turbiny oferowane przez firmę EkoWodrol są produkowane przez rozpoznawalną amerykańską firmę Urban Green Energy, posiadającą długoletnią tradycję w produkcji turbin i generatorów.

Dlaczego warto rozważyć instalację turbiny o pionowej osi obrotu?


BIULETYN EKOWODROL 2/2009

28 lipca 2009

03469_pasek_na_strone_www
  1. Okiem Prezesa... Działania firmy obecnie skupiają się na dwóch frontach:
    • Pierwszym jest „Parsęta”: Ponieważ o Parsęcie słychać na każdym kroku, więc tutaj tylko króciutko. Do zakończenia realizowanych kontraktów „na Parsęcie” pozostał „już tylko rok” - dla jednych lub „jeszcze aż rok” – dla innych. Zależy to od stopnia zaangażowania w Kontrakty i upominania się o „dodatek za szkodliwe warunki pracy”. Roboty budowlano - montażowe posuwają się w zadowalającym tempie, żeby tylko jeszcze można było skrócić czas pomiędzy wykonaniem robót a wystawieniem faktury ….
    • Drugi nazwę: Poza „Parsętą”: Poza Parsętą realizujemy kilka robót, z większych: kanalizacja w Kobylnicy, oczyszczalnia Rusko, z instalacji wewnętrznych: kończymy GeoVitę w Dźwirzynie, adaptacja Wojskowego Centrum Chirurgicznego w Połczynie-Zdroju.

Ponieważ niemal cała firma zaangażowana jest na Parsęcie, inne zajęcia są odkładane na później. Jednakodwlekanie ich w nieskończoność mija się z celem, więc pomału wracamy do realizacji wstrzymanych działań dotyczących naszej Strategii. Na początek planowane jest wznowienie prac nad systemem motywacyjnym.


Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij