EkoWodrol - Tworzymy przyjazne środowisko

Ekowodrol-60lat

60 lat - bezcenne doświadczenie z tradycją w tle

W 2019 roku świętujemy jubileusz sześćdziesięciolecia naszej firmy. 60 lat to sporo czasu ... czytaj więcej


Jesteś tutaj:


Aktualności

KALENDARZ EkoWodrolu NA 2019 ROK

02 stycznia 2019

EKOWODROL Koszalin, kalendarz 2019

Kalendarz EkoWodrolu na 2018 rok z akwarelami zamku w Tucznie. To już osiemnasta edycja naszych kalendarzy w takim formacie. Pierwszy ukazał się w 2002 roku. Akwarele jak dotychczas autorstwa Pana architekta Andrzeja Tyszeckiego.


Wiosną minionego roku, została zaprezentowana na zamku w Tucznie (miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie wałeckim), wystawa moich akwarel, poświęconych zamkowi i jego otoczeniu.

Prezentacja była sponsorowana przez EkoWodrol Koszalin, a tematyka uznana za wartą rozpowszechnienia w tegorocznym kalendarzu.

Składam za to serdeczne podziękowanie.

Zamek w Tucznie został zbudowany przez Ludwika i Lamprechta von Wedel, jako twierdza obronna, w niewielkiej wówczas osadzie rybackiej. To miejsce strategiczne: forteca, miała strzec pogranicza Brandenburgii i Ziemi Wałeckiej. O tej twierdzy, Karol IV z dynastii Luxemburgów, panujący w XIV wieku, miał powiedzieć, że jest jedną z najsilniejszych po wschodniej stronie Odry. Nie bez przyczyny. Pierwotnie zamek posadowiony był na podmokłych, trudnych do zdobycia terenach. Murowana twierdza, otoczona była fosą, której pozostałości zachowały się do dziś. Mimo tych walorów, zamek był wielokrotnie najeżdżany, palony, zdobywany i odbudowywany, również ostatnia wojna doprowadziła go do ruiny. Przechodził w swojej historii z rąk do rak. Odbudowany w drugiej połowie XX w., w 1976 r. znalazł się pod opieką Stowarzyszenia Architektów Polskich, jako dom pracy twórczej, z pokojami hotelowymi, salami konferencyjnymi i wystawowymi, oraz gastronomią. Również jako miejsce do wypoczynku, godny polecenia.

- Architekt Andrzej Tyszecki


NASZE REALIZACJE – SYSTEM TELEMETRYCZNY, ZARZĄDZANIE SIECIĄ WODOCIĄGOWĄ

31 grudnia 2018

EKOWODROL SP. Z O.O. Koszalin, system telemetryczny zarządzania siecią wodociągową Szczecin. punkt pomiarowy

Finalizujemy prace na kontrakcie pn.: Zarządzanie siecią wodociągową - budowa systemu telemetrycznego w oparciu o model hydrauliczny w prawobrzeżnej i lewobrzeżnej części Szczecina.


NASZE REALIZACJE - PRZEWIERTY STEROWANE

20 grudnia 2018

EKOWODROL Koszalin, Przewierty Sterowane

Nie 100, nie 200, nie 300, a … 480 m - tyle ma wykonany przez nas w dniach 13-14 grudnia przewiert sterowany rurą PE fi 110w miejscowości Strzeżewo (gm. Kamień Pomorski).

W kolejnych dniach tj. 17-19 grudnia dołożyliśmy do tego kolejne dwa przewierty o długościach 384 i 156 m, co pozwoliło na wykonanie łącznie 1020 mb sieci wodociągowej dla PGK w Kamieniu Pomorskim w zaledwie trzech podejściach.


Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij